Şişli Merkez Mh. Akar Cd. No:3
iTower Plaza K.7 Daire.44
Şişli / İstanbul
+90 212 709 96 75
info@ewf.com.tr
Arazi Uygulamaları

Arazi Tipi Güneş Enerji SantralleriGES santralleri, arazide maksimum verim için, sabit ya da güneşi takip edecek şekilde hareketli olarak kurulabilir. Sabit sistemli modüllerde, projenin kurulumu en uygun verim açısı ile konumlandırılır. Sabit sistemler basit mekanik unsurları ile bakım onarım kolaylığı sağlar. Kurulum maliyetleri ve hızlı proje geri dönüşü ile çoğu yatırımcının tercihi olmuştur. Hareketli takip sistemleri sabit sistemlere göre daha yüksek enerji verimi sağlar. Güneş takip sistemleri hareket kabiliyetlerine göre tek ve çift eksenli olarak ikiye ayrılır.

Arazi Tipi Güneş Enerji Sistemi Avantajları
Arazi Tipi Güneş Enerjisi Santralleri düşük işletme maliyetleri ve uzun kullanım ömürleri nedeniyle, enerji yoğun işletmelerin enerji giderlerini minimuma indirmelerini sağlar.
Güneş panelleri oldukça uzun ömürlüdür ve rutin temizlik dışında herhangi bir bakıma ihtiyaç duymazlar. Panel üreticilerinin pek çoğu ürünlerinin 25 yıl sonra bile %80 sorunsuz çalıştığını garanti ederek kullanıcıya sunar. Bu avantajlar göz önünde bulundurulduğuna güneş enerjisi santrali kurulumu dünya genelinde sıklıkla tercih edilen bir sistem olarak kabul edilir.

Diğer avantajları ise;
- İşletme maliyetlerin düşük olması;
- Hızlı yatırım geri dönüşümü sağlaması;
- GES bileşenleri uzun ömürlü olması;
- Karbon emisyonu azaltması;
- Elektrik üretirken doğaya herhangi bir zarar vermemesi.

Enerji ticareti amaçlı kurulan santraller için özel çözümler kullanarak verimliliği arttırıyor ve yatırımcılarımınız uzun vadede daha kazançlı bir yatırım yapmalarını sağlıyoruz.
Endüstriyel alanda iç tüketim talebini arazi tipi güneş santralleri ile karşılamak isteyen müşterilerimize EWF Enerji olarak uzman kadromuzla hem kurulum öncesi hem de uygulama olarak anahtar teslim çözümler sunuyoruz.